معمولا این طور تصور می شود که بهترین روش برای تهیه چای، قراردادن مستقیم آن در یک قوری یا در یک چای دم کنی است که اغلب با استفاده از چای کیسه ای انجام می شود. اما، چای کاملا قابل قبول از لحاظ مصرف را می توان با استفاده نوع کیسه ای آن دم نمود. برخی افراد هم مرحله استفاده از قوری را دور (میانبر) می زنند و چای را به طور مستقیم در یک فنجان یا لیوان تهیه می کنند. این روش بیشتر متداول است. اما برای دستیابی به کیفیت قابل قبول چای، لازم است از اصولی برای تهیه آن پیروی شود همچون اختصاص زمان کافی دم کشیدن از طریق قراردادن چای کیسه ای در داخل فنجان پیش از ریختن آب داغ.

از لحاظ تاریخی در چین، روش دم کردن چای به چند دسته تقسیم می شود. مرحله اول دم کردن که عبارت است از: شستن فوری چای با آب، و سپس مراحل دوم و بعدی آن انجام می گیرد. از مرحله سوم تا پنجم تقریبا همیشه به عنوان بهترین بخش های عمل دم کردن چای به حساب می آید، اگر چه انواع چای به طور متفاوتی پاک و شسته می شوند، و ممکن است برای دم کردن آن ها نیاز به مراحل بیشتری از استفاده از آب جوش باشد. به عنوان نمونه، بهترین دما برای دم کشیدن چای را براساس نوع آن می توان تعیین نمود. چای هایی که دارای دوره اکسیداسیون کوتاه باشند یا اصلا این دوره را طی نکرده باشند، همچون چای سبز یا سفید، به خوبی در دمایی پایین حدود 80 درجه سانتیگراد دم می کشند، در حالی که چای های دارای دوره طولانی اکسیداسیون، با در دمایی بالاتر از 100 درجه سانتیگراد دم بکشند.

دسته‌بندی نشده

بسته بندی چای ایرانیچای ارگانیکچای ایرانیچای باروتیچای به قیمت مناسبچای خارجیچای سریلانکاچای سیلان معطرچای فریبرزچای کلکتهچای هندوستانحمایت از کالای ایرانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *