بر اساس افسانه ای یکی از سالکان در کوه چای مشغول مراقبه بوده؛ ولی دائم چشم هایش بسته می شده. برای اینکه بتواند چشمهایش را باز نگه دارد پلک هایش را می برد و به درون کوهستان پرتاب می کند. از آن پلک گیاهی به نام چای می روید که هدیه ایست از طرف خداوند برای افرادی که به مراقبه می نشینند.

در یک افسانه عامه چینی، شن نونگ، امپراتور چین ابداع کننده اسطوره ای کشاورزی و طب چینی حدود 5000 سال پیش در حال سفر بوده است. وی که به دلیل تبحرش در روش های علمی مشهور بوده، بر این اعتقاد بود که مطمئن ترین روش برای نوشیدن آب این است که ابتدا آن را بجوشانند. یک روز متوجه شد که تعدادی برگ در داخل آبی افتاده که وی آن را جوشانده بود. پادشاه نکته بین و کنجکاو جرعه ای از آن را نوشید و از طعم مطلوب و خواص نیرو بخش آن شگفت زده شد. برخی از افسانه های دیگر می گویند که امپراتور خواص طبی برخی از گیاهان را برای خود آزمایش می کرد، که برخی از آن ها سمی بودند، اما آزمایش بر روی چای نشان داد که آن نوشدارو است. داستان شن نونگ در کتاب (لویو چا جینگ) نیز که یک اثر قدیمی مربوط به این موضوع است، ذکر شده است.

دسته‌بندی نشده

بسته بندی چای ایرانیچای ارگانیکچای ایرانیچای باروتیچای به قیمت مناسبچای خارجیچای سریلانکاچای سیلان معطرچای فریبرزچای کلکتهچای هندوستانحمایت از کالای ایرانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *